» » «Сила слова»: Ми воскреснем, розпрямимось, встанем!

«Сила слова»: Ми воскреснем, розпрямимось, встанем!


 

 

18 жовтня 2014 року в Києво-Святошинському районному центрі творчості молоді «Оберіг» (м.Боярка) відбулося урочисте відкриття молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка,  започаткованого в пам'ять про видатного поета, вчителя та дисидента радянських часів.  «Людино, розцвіти!» - це незмінне гасло Фестивалю, котрий  традиційно стартував  конкурсом читців «Сила слова-2014».
 
Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка – це свято творчості, таланту та натхнення.  Традиційно його відкриває конкурс читців «Сила слова», котрий цього року об’єднав 55 читців з навчальних закладів Києво-Святошинського району та міста Києва. Майстерність конкурсантів оцінювала команда професіоналів: Євгенія Непиталюк – голова журі,  старший викладач кафедри режисури телебачення КНУТКТ ім. І.К. Карпенка-Карого, телевізійний редактор, сценарист; Павло Голов –  старший викладач кафедри сценічної мови КНУТКТ ім. І. К. Карпенка-Карого, диктор, актор дублювання та озвучування; Ілона Бойко – тренер з риторики й ораторської майстерності, актриса кіно; Алла Махмудівна Бінєєва – викладач сценічної мови Київського Міжнародного Університету, актриса театру «Браво» та театру «Сузір’я»; Марія Іванівна Кириленко – почесний Президент Фестивалю, донька поета Івана Коваленка.

Дух творчості і патріотизму

Зітканий з поезії та патріотизму, цей день подарував унікальну можливість послухати полум’яні  вірші  Івана Коваленка у виконанні талановитої молоді.
Приємним сюрпризом для всіх стала прем’єра пісні на слова І.Коваленка «Тиха зірка», презентована автором – солістом Заслуженого  академічного ансамблю пісні і танцю збройних сил України  Сергієм Юрченко. Також у виконанні Сергія прозвучала нова інтерпретація пісні «Ожиємо, брати!», котру називають гімном відродження України:

Ми воскреснем, розпрямимось, встанем.
Віру нашу до сонця зведем.
Всі загоїмо болі і рани.
«Ожиємо, брати, ожиєм!»


Ніколи, мабуть, звичайний читецький конкурс не проходив на такій високій патріотичній ноті. Практично всі учасники були в національному вбранні чи в кольорах українського прапора.  Для читання конкурсанти та їх наставники обрали пристрасні громадянські вірші Івана Коваленка – про надію на кращі часи, про віру в  майбутнє України, про  любов до нашої Батьківщини. А ще  – страшні (аж до морозу по шкірі) гнівні вірші про катів українського народу, про зрадників-іуд. Все це супроводжувалося відеопрезентаціями з картинами нашої сучасності – промайнули картини Майдану, ненависні риси сучасних іуд…  
Прозвучали, звичайно, і ліричні вірші поета, котрі ще раз засвідчили те, що життя продовжується, і в ньому завжди залишається   місце  для  ніжних почуттів, кохання, милування красою рідної природи…
Цей конкурс вкотре підтвердив, що головною візитівкою всіх фестивальних заходів завжди залишається особлива неповторна «коваленківська» атмосфера.  Саме про це наприкінці конкурсу говорили  члени журі, звертаючись до конкурсантів:    
–    Хочу подякувати вам за чудовий захід і прекрасну можливість почути прекрасні вірші. Мене вразила ваша щирість і ваше розуміння того, що ви читаєте. (Павло Голов)
–    Найбільше мене вразило, що ви не конкурували між собою, а підтримували один одного! Для конкурсу це досить незвично. Але саме ця підтримка і створила ту живу й дуже щиру атмосферу. (Ілона Бойко)
А голова журі Євгенія Непиталюк зупинилася як на позитивних моментах, так і на певних недоліках:
–    На мене конкурс справив величезне враження! Дуже приємно, що є такі діти, котрі цікавляться поезією, знають, що хочуть сказати, і щиро діляться цим з слухачами. Ми  намагалися розгледіти родзинку у кожному з вас. Але конкурс читців – це змагання у майстерності художнього читання.  Це добре, що ви придумали певні інсталяції, відеосупровід, влаштували ціле дійство. Але ми хочемо чути саме вас, поезію саме у вашому виконанні і бачити ваші очі. А екран чи музика, якою б чудовою вона не була, нас відволікають, а іноді й вам заважають.
 Дещо втішили  присутніх слова Марії Кириленко – почесного Президента Фестивалю, доньки поета:
– Звичайно, я підтримую все вищесказане і пишаюся, що ми залучили до суддівства високих професіоналів. Та особисто мені сподобалося те, як завдяки відео ви прив’язали до сьогодення поезію, що створювалася піввіку тому. Значить, ви її відчуваєте як сучасну, вона не пішла в історію, не залишилися в минулих часах. Я вдячна всім, але особливо – рідній Івану Коваленку першій Боярській школі, та Боярській школі №3, котрі вклали найбільше зусиль, щоб зробити виступи учасників яскравими та незабутніми. Відчувається, що «коваленківський» дух і понині живе в цих навчальних закладах, де багато років вчителював Іван Юхимович…
 

Із списком переможців можна познайомитись у відповідному розділі на цьому сайті. Нагородження лауреатів та дипломантів відбудеться під час гала-концерту в суботу 15 листопада в приміщенні Боярської гімназії, початок – о 12 годині.
    Радислав КОКОДЗЕЙ, фото автора