» » У Боярці відбувся гала-концерт Молодіжного мистецького фестивалю ім.І.Коваленка-2014

У Боярці відбувся гала-концерт Молодіжного мистецького фестивалю ім.І.Коваленка-2014


 
15 листопада в просторій залі Боярської гімназії  феєричним гала-концертом фінішував Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка-2014. Співорганізатори – Києво-Святошинський центр творчості молоді «Оберіг» (директор – Надія Скакодуб) та ГО «Центр розвитку громад» (голова правління – Ангеліна Лахтадир).

Гала-концерт – то найпотужніший акорд Фестивалю, своєрідний творчий марафон із мистецьких виступів та відзнак-нагороджень, адже   складається цей захід із виступів переможців п’яти творчих конкурсів:   текстів до пісень «Віршована мелодія»,   співаної поезії «Тиха зірка», читців «Сила слова», вокального «Осіння пісня» та гітаристів «Боярський Хрещатик».  
Особливістю цьогорічного фестивалю було те, що ніколи ще він не проходив на такій високій патріотичній ноті. Від другого фестивалю пройшов рік – як вік, вмістивши в собі і Майдан, і втрату Криму, і фактичну війну з Росією на Сході країни: всі ті події, які об’єднали український народ. І це не могло не позначитися і на творчості юних учасників, і на програмі гала-концерту.  І вкрай символічним був початок концерту Гімном Відродження України на слова Івана Коваленка «Ожиємо, брати, ожиєм!..» (музика – Олега Саліванова) у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Сергія Юрченка та хору Академічного заслуженого Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України.

Три родзинки Фестивалю
По-перше, це – справжній парад прем’єр! У рамках цьогорічного Фестивалю  у авторському виконанні відбулися прем’єри пісень на слова Івана Коваленка, написані композитором та співаком Сергієм Юрченком («Тиха зірка»), заслуженим артистом України Віталієм Свиридом («Червона калина») та двократною лауреаткою Фестивалю Олександрою Малаш («Не шкода, що помру…»).  А ще – вперше прозвучала   пісня Віталія Свирида на слова Віктора Герасименка   «Поїду в село».  
 

 

Друга родзинка є яскравим свідченням того, що фестиваль живе і розвивається. Адже саме цього року вперше відбувся Інтернет-конкурс співаної поезії «Тиха зірка», а в рамках поетичного конкурсу «Віршована мелодія» було виділено нову номінацію «Краща авторська пісня».  Велике враження на присутніх, зокрема, справила вінничанка Юлія Григорук, яка виконала авторську пісню, акомпануючи собі… на бандурі.

 

 А третя родзинка – це участь у концерті народного артиста України, подвійного володаря титулу «Голос унікальної краси», неперевершеного Олександра Василенка. Це одна із славних традицій Фестивалю – запрошувати на гала-концерт визнаних метрів, гордість і окрасу української культури. У виконанні цього видатного співака прозвучали пісні Олега Саліванова на слова І.Коваленка «Я тим щасливий» та «Знову сніг».

 

Це Фестиваль всеукраїнського рівня!
Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка розпочинає боротьбу за присвоєння офіційного статусу Всеукраїнського.
Учасниками Фестивалю цього року стала молодь з різних куточків нашої Батьківщини – з таких міст, як Біла Церква, Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кіровоград, Кривий Ріг,  Львів, Миколаїв, Одеса, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Херсон. А ще – з маленьких містечок і сіл Волинської області, Житомирської, Луганської, Полтавської, Черкаської та Чернівецької.  Потужно прозвучав і наш рідний Києво-Святошинський район:  міста  Боярка та Вишневе, села Білогородка, Крюківщина, Новосілки,  Петрівське, Петрівська Борщагівка, Софіївська Борщагівка, Ходосіївка та Шпитьки.
 
 

 Дуже помітно зріс і рівень майстерності  конкурсантів. Адже цього року  учасниками Фестивалю стали студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, Сумського вищого училища ім. Д.Бортнянського; Миколаївського коледжу культури і мистецтв;  Хмельницького музичного училища ім. В.І.Заремби; Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки;  Київського національного університету культури і мистецтв;  Донецької музичної академії; Київського інституту музики ім. Р.М.Глієра.

 

 

Більш високому рівню сприяло також і залучення до суддівства серйозних професіоналів.  Судіть самі: голова журі конкурсу читців «Сила слова» – старший викладач кафедри режисури телебачення КНУТКТ ім. І.К. Карпенка-Карого, телевізійний редактор, сценарист Євгенія Непиталюк;  голова журі вокального конкурсу «Осіння пісня» – заслужена артистка України, співачка, засновник та директор Музично-вокальної школи естетичного виховання «Соло співочого серця» Інна Андріяш; голова журі конкурсу гітаристів «Боярський Хрещатик» – заслужена артистка України,  диригент симфонічних оркестрів,  професор Київського національного університету культури і мистецтв Вікторія  Жадько…
Та при цьому Фестиваль не втратив своєї неповторності та унікальності: душевності і духовності, неповторної дружньої творчої атмосфери, високої ідеї розквіту людини усіма її талантами та уміннями.   

 

Сердечне диво – друзів Фестиваль!
І водночас цей мистецький захід претендує на звання Фестивалю друзів. Тому що тут є переможці (імена яких ви можете дізнатися на сайті Фестивалю), але немає переможених. Тому що створений він на основі щирої поезії видатного українського поета та чистого й потужного юного таланту його учасників.
Втім, є у фестивалю й ті друзі, які під час його проведення скромно займають в залі місця на правах звичайних глядачів, але до яких зі словами вдячності звертається Марія Кириленко –  Почесний президент Фестивалю та  його ідейний натхненник   – донька поета Івана Коваленка:

 

– Саме на гала-концерті я хочу щиро подякувати всім, хто підтримав наш Фестиваль, надавши кошти для його проведення та подарунки переможцям. Це – Боярська міська рада в особі міського голови Тараса Добрівського та його заступника Валерія Дубовецького,  Спілка об’єднань громадян «Демократична Київщина» та його голова Ігор Найда, міський голова Бучі Анатолій Федорук, керівники Боярського представництва компанії «Оріфлейм» Марія Мазуркевич та Світлана Камінська, директор магазину товарів для творчості «Клякса» Олександр Мамотько, приватний підприємець Олександр Чигров…
І лише два, але найбільш красномовних відгуки, почутих в залі:
– Гала-концерт – чудовий і просто вражаючий! На таке мистецьке свято не соромно запрошувати гостей будь-якого рівня!
– Особисто мені не вистачало лише одного: багато-багато квітів! Якими хотілося б привітати всіх без винятку учасників та організаторів цього прекрасного свята поезії і музики, щирості, доброти і любові…

 

 

Замість післямови
Гала-концерт закінчується, і учасники роз’їжджаються з гостинної Боярки, щоб зустрітися рівно через рік. І ця зустріч обов’язково відбудеться! Тому що кожний учасник повіз з собою в своєму серці чисті і потужні рядки незламного борця за Незалежність України поета-дисидента Івана Юхимовича Коваленка – іскорки поезії, словами якої промовляє до сучасників сама щира й стражденна українська душа. Слова, які вмістили в собі все те, що так потрібне всім нам саме зараз: мужність, оптимізм, віру у свої сили, в Бога та Перемогу, надію на краще майбутнє України та палку любов до Батьківщини.

Радислав КОКОДЗЕЙ, фото автора