» » » » ПОЛОЖЕННЯ про Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка у місті Боярка

ПОЛОЖЕННЯ про Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка у місті Боярка


1.    Загальні положення
1.1. Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка (далі – Фестиваль) проводиться щороку в місті Боярка, що історично пов’язане з багатьма видатними творчими особистостями, – художниками, поетами, музикантами.
1.2. Фестиваль є мистецьким заходом з виявлення талантів серед дітей, підлітків та молоді віком від 7 до 30 років.
1.3. Фестивалю присвоєно ім’я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка, котрий прожив у Боярці більш, як піввіку. Висока поезія цього митця традиційно приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень. І.Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох музичних інструментах, добре малював, володів акторським мистецтвом і всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.
1.4. Це Положення визначає умови організації та проведення Фестивалю.
2.    Мета та завдання Фестивалю
2.1. Метою Фестивалю є виховання у молоді патріотичних почуттів до України та рідного міста, гармонійний розвиток підростаючого покоління та увічнення пам’яті поета-дисидента та педагога Івана Коваленка.
2.2.Основними завданнями фестивалю є:
     виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток її потенціалу;
     створення умов для творчого самовираження молодих людей;
     популяризація поетичного слова та української пісні серед дітей та молоді;
     сприяння залученню меценатів та спонсорів до підтримки творчої молоді.
3.    Керівництво Фестивалем
3.1.Загальне керівництво Фестивалем здійснює оргкомітет Фестивалю (далі – Оргкомітет), котрий щорічно затверджується виконкомом Боярської міської ради. Оргкомітет очолює заступник міського голови з соціальних питань або інша уповноважена Боярською міською радою особа. До Оргкомітету можуть входити представники керівного складу закладів, установ, організацій, на базі яких проводяться окремі конкурси; нащадки Івана Коваленка тощо.
3.2.Керівництво окремими конкурсами в рамках Фестивалю здійснюють відповідальні особи, котрі щорічно визначаються Оргкомітетом.
3.3.Оргкомітет координує і контролює проведення конкурсів.
3.4.Оргкомітет формує конкурсні комісії (журі) у кількості 3-7 осіб, до складу яких входять фахівці відповідного профілю, митці, нащадки поета І.Коваленка тощо.
3.5.Оргкомітет має право встановлювати гран-прі, додаткові номінації, премії та грошові призи (за наявності відповідного фінансування).
3.6.Оргкомітет має право обирати Почесного Президента Фестивалю.
4.    Порядок проведення Фестивалю
4.1.У рамках Фестивалю проводяться окремі конкурси, перелік, дату, місце і час проведення яких щорічно пропонує виконавчому комітету Боярської міської ради для розгляду та затвердження створений ним Оргкомітет.
4.2.Фестиваль проводиться на базі закладів соціально-культурної сфери, перелік котрих щорічно визначається Оргкомітетом.
4.3.Оголошення про порядок проведення конкурсів публікується у місцевій пресі, розміщується на сайті Боярської міської ради та на сайті І.Коваленка.
4.4.Цим Положенням визначено порядок проведення наступних конкурсів:
     Поетичний конкурс;
     Конкурс читців;
     Вокальний конкурс;
     Конкурс гітаристів.
4.5.Проведення в рамках Фестивалю інших конкурсів передбачає розробку та затвердження окремого Положення або внесення змін чи доповнень до цього Положення.
4.6.Щорічним завершенням Фестивалю є гала-концерт, який може бути приурочений до певної дати і на який запрошуються лауреати та дипломанти всіх конкурсів.
 
5.    Порядок формування та діяльності конкурсних комісій (журі)
5.1.Склад конкурсних комісій (далі – журі) формується Оргкомітетом у кількості 3-7 осіб і затверджується його головою. До складу журі окремих конкурсів запрошуються фахівці відповідного профілю – композитори, поети, музиканти тощо, а також представники Боярської міської ради та виконкому, громадськості, творчих спілок, нащадки поета Івана Коваленка та інші особи.
5.2.Журі має право:
     Розподіляти призові місця між конкурсантами;
    За відсутності достойного рівня творчого потенціалу чи виконавської майстерності учасників не призначати деякі премії та/чи дипломи;
     У разі не призначення премії за будь-якою із номінацій, спрямовувати призові кошти до іншої номінації або (за узгодженням з Оргкомітетом) на потреби Фестивалю;
      Клопотати перед Оргкомітетом про встановлення чи не встановлення гран-прі, інших номінацій та спеціальних призів.
5.3.    Журі оцінює конкурсантів за 10-бальною системою. Загальна оцінка кожного учасника визначається як сума оцінок усіх членів журі. Переможці визначаються за найбільшою загальною оцінкою учасника.
5.4.    За умови рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови журі.
5.5.    Рішення журі оформлюється протоколом, підписується усіма його членами, є остаточним і перегляду не підлягає.

6.    Порядок проведення конкурсів у рамках Фестивалю.
6.1.До участі у конкурсах запрошуються діти, підлітки та молодь віком від 7 до 30 років.
6.1.Умови участі у конкурсах щорічно визначає Оргкомітет, про що повідомляє у   оголошенні, яке публікується у місцевій пресі, розміщується на сайті Боярської міської ради та на сайті І.Коваленка.
6.2.Заявки на конкурси подаються у порядку, визначеному Оргкомітетом і відображеному у  щорічному оголошенні.
6.3.При собі конкурсантам необхідно мати паспорт або свідоцтво про народження.
6.4.Якщо конкурсант не досяг повноліття, повну відповідальність за його безпеку, життя та здоров’я на час участі у Фестивалі несе особа, яка його супроводжує.
6.5.Черговість виступів конкурсантів визначається жеребкуванням у кожній віковій групі.
6.6.Переможці отримують відзнаки Фестивалю, грошові призи згідно кошторису Фестивалю, додаткові призи та цінні подарунки від меценатів (за наявності).

7.    Умови проведення міжнародного поетичного конкурсу «Віршована мелодія»
7.1.Поетичний конкурс відбувається дистанційно у рамках Фестивалю.
7.2.Учасники подають на конкурс вірші українською чи російською мовами, що  складені як основа до пісні згідно вимог, визначених та оголошених Оргкомітетом.
7.3.Оргкомітет має право кожного року обмежувати кількість та тематику віршів, що подаються на конкурс, відображаючи це в оголошенні.
7.4.Вірші на конкурс подаються особисто, надсилаються на спеціально створену електронну адресу або в інший спосіб, визначений Оргкомітетом.
7.5.Переможці конкурсу визначаються за номінаціями:
     Кращий вірш українською мовою: перше, друге та третє місця;
     Кращий вірш російською мовою: перше, друге та третє місця.
7.6.Усі вірші, допущені до конкурсу, публікуються на сайті Івана Коваленка. Вірші-переможці публікуються на шпальтах місцевої преси, на сайті міської ради та на сайтах організацій-партнерів.
7.7.За збереження авторських прав Оргкомітет відповідальності не несе.
7.8.Деякі вірші з поданих на конкурс (один чи більше) можуть бути покладені на музику, щоб прозвучати у якості пісні на заключному гала-концерті Фестивалю.
7.9.Оргкомітет на своєму розширеному засіданні за участі членів журі конкурсу та/чи запрошених фахівців приймає рішення про аранжування пісень (пісні).
7.10.У разі, якщо не знайдеться жодного композитора, котрого якийсь із віршів надихнув би на створення пісні, Оргкомітет спрямовує кошти, виділені на аранжування, на додаткові призи або потреби Фестивалю.

8.    Умови проведення конкурсу читців
8.1.Конкурс читців відбувається в рамках Фестивалю до Дня вчителя, якщо Оргкомітет не визначає іншого.
8.2.Конкурс відбувається у два тури, дату, місце і час проведення яких визначає Оргкомітет, про що повідомляє у оголошенні, котре публікує у місцевій пресі, на сайті міської ради та на сайті І.Коваленка.  
8.3.Перший (відбірковий) тур відбувається на базі навчальних закладів у порядку, узгодженому адміністраціями закладів з Оргкомітетом, а для молоді віком від 18 до 30 років – на базі Боярської загальноосвітньої школи № 1, якщо Оргкомітет не визначає іншого.
8.4.До першого туру конкурсанти готують вірш за власним уподобанням українською мовою або вірш одного із боярських поетів українською чи російською мовами.
8.5. Кожний навчальний заклад направляє на конкурс не менше 2-х і не більше 5-ти конкурсантів.
8.6.До другого туру кожен конкурсант готує два виступи:
     вірш, з яким було пройдено конкурсний відбір
     одну із поезій І.Ю.Коваленка
8.7.Переможців конкурсу визначають за наступними номінаціями:
     Перше, друге та третє місця;
     Кращий виконавець вірша Івана Коваленка;
     Приз глядацьких симпатій.
8.8.Виступи оцінюються за наступними критеріями: (1) рівень виконавської майстерності; (2) культура сценічної мови;  (3) вміння донести до слухачів сенс вірша (якщо журі за узгодженням із Оргкомітетом не визначає інші).

9.    Умови проведення вокального конкурсу
9.1.Вокальний конкурс відбувається у рамках Фестивалю у два тури, дату, місце і час проведення котрих визначає Оргкомітет, про що повідомляє у оголошенні, котре публікує у місцевій пресі, на сайті міської ради та на сайті І.Коваленка.  
9.2.Перший (відбірковий) тур відбувається на базі навчальних закладів у порядку, узгодженому адміністраціями закладів з Оргкомітетом, а для молоді віком від 18 до 30 років – на базі Києво-Святошинського центру творчості молоді «Оберіг», якщо Оргкомітет не визначає іншого.
9.3.До першого туру конкурсанти готують одну пісню вітчизняних авторів на власне уподобання.
9.4.До другого туру конкурсанти готують дві пісні:
-     пісню, з якою було пройдено конкурсний відбір;
-     пісню на слова Івана Коваленка
9.5.Усі твори виконуються наживо у супроводі музичних інструментів або у супроводі інструментальної фонограми (-1).
 
9.6.Переможців конкурсу визначають за наступними номінаціями:
–     краще виконання пісні на слова І.Коваленка
–     молодша група: 7-18 років (перше, друге, третє місця);
–     старша група: 18-30 років (перше, друге, третє місця).

9.7.Виступи учасників оцінюються за наступними критеріями: (1) чистота виконання; (2)  володіння голосом; (3) сценічна культура; (4) конкурсний репертуар: художньо-естетична цінність, технічно-образна складність, відповідність виконавським можливостям (якщо журі за узгодженням із Оргкомітетом не визначає інші).

10.    Умови проведення конкурсу гітаристів
10.1.Конкурс гітаристів відбувається у рамках Фестивалю у два тури, дату, місце і час проведення яких визначає Оргкомітет, про що повідомляє у оголошенні, котре публікує у місцевій пресі, на сайті міської ради та на сайті І.Коваленка.  
10.2.Перший (відбірковий) тур відбувається на базі навчальних закладів у порядку, узгодженому адміністраціями закладів з Оргкомітетом, а для молоді віком від 18 до 30 років – на базі Києво-Святошинського центру творчості молоді «Оберіг» (якщо Оргкомітет не визначає іншого).
10.3.До першого туру учасники готують один твір на власний вибір.  До другого туру учасники готують 2 музичні твори:
-     твір, з яким було пройдено конкурсний відбір;
-     твір іншого характеру.
10.4.Переможці визначаються у номінаціях:
     Молодша вікова група: 7-12 років (перше, друге, третє місця);
     Середня вікова група: 13-18 років (перше, друге, третє місця);
     Старша вікова група: 19-30 років (перше, друге, третє місця).
10.5.Журі оцінює виступи конкурсантів за наступними критеріями: (1) Техніка   виконання; (2) Музична культура; (3) Створення образу (якщо журі за узгодженням із Оргкомітетом не визначає інші).
11.     Фінансові умови
11.1.Фінансування Фестивалю здійснюється:
     за рахунок коштів, передбачених на відповідний рік у місцевому бюджеті згідно кошторису;
    за рахунок спонсорських, благодійних та інших надходжень, не заборонених чинним законодавством.
12.     Інформаційна підтримка
12.1.Інформування про проведення Фестивалю, умови конкурсного відбору тощо відбувається за інформаційної підтримки наступних інформаційних ресурсів:
•     Інформаційне агентство «Боярка-інформ»;
•     Сайт Боярської міської ради;
•     Сайт Івана Коваленка.