Згадує Лариса Куровська:*


"Я вважаю, що варто якомога частіше читати вірші Івана Коваленка і нашій молоді, і старшому поколінню. Я радію, що доля звела мене з Іваном Юхимовичем і Іриною Павлівною, а в останні роки ми познайомилися з Марією Іванівною. Дуже сумую, що немає Ольги Михайлівни Рожманової – вона справді була ангелом-охоронцем цієї сім’ї.

Коли я слухаю вірші Коваленка, Іван Юхимович ніби переді мною…

Він був надзвичайно простою і щирою людиною. Я познайомилася з ним та Іриною Павлівною у 1990-му році. Маю сказати, що Іван Юхимович не так вже й довіряв людям, але я пригадую, як ми поступово знаходили перші контакти. І є в моїй душі одне питання, яке поставив мені Іван Юхимович. Я про нього завжди пам’ятаю – це мій особистий секрет.

Мені особливо запам’яталося, як він читав вірш про гопака. Іван Юхимович читав його ну просто унікально, він весь ніби грав барвами цього вірша, кольорами, звуками…

Я вважаю, що Іван Юхимович був людиною надзвичайною і людиною дуже оптимістичною. Ніхто ніколи не чув, щоб він скаржився на своє здоров’я, хоча я чудово розумію, що воно в нього було вже далеко не козацьким у ті роки. Я б усім побажала якомога частіше читати цю поезію, яка сповнена любові до людей і любові до нашої України. Світла пам’ять Івану Юхимовичу…"
___________
*Дочка видатного українського поета і прозаїка Дмитра Куровського