» » Документальний фільм "Дума про вчителів". Анотація.

Документальний фільм "Дума про вчителів". Анотація.


 

 
Документальний фільм «Дума про вчителів», 2018 р., автор сценарію і режисер – Богдан Гнатюк, оператор – Олександр Скудар, продюсер – Володимир Вітюк, композитор – Олег Саліванов. Тривалість – 53 хвилини.
Це фільм про вчителів – Івана Юхимовича Коваленка, поета-дисидента, політв’язня радянських таборів, та його вірну дружину Ірину Павлівну Коваленко.
Фільм «Дума про вчителів» - це приклад фахової документалістики, якою завжди славилася Україна.  У стрічці нема жодного слова закадрового тексту – лише свідчення очевидців, живі слова людей, що знали Коваленків. Це дозволяє глядачеві самому робити висновки, всім серцем і розумом осягнути подвижництво цих учителів життя, які навчали в часи «лихі та грізні».
Натхненна операторська робота Олександра Скудара зробила стрічку по-справжньому художньою. 
 
Оригінальний авторський задум поєднав в одному творінні спогади-роздуми вдови поета Ірини та доньки Марії, співтабірника Івана Коваленка легендарного повстанця Мирослава Симчича, розповіді сучасників подружжя, шанувальників таланту поета, численні світлини, вірші Івана Коваленка під акомпанемент гітари, пісні на його слова знаних виконавців у супроводі провідних столичних оркестрів, неперевершену кобзу Тараса Компаніченка, ясні очі дітей на уроці літератури, мальовничі краєвиди Боярки та Переяславщини – малої батьківщини поета…
Особливе враження справляють вірші та пісні на слова Івана Коваленка у виконанні учнів Боярської школи №1 та учасників Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка, який щоосені проходить у Боярці. 
За кадром 
Зворушлива і непроста історія фільму, робота над яким тривала не один рік. Фільм створювався на громадських засадах та на вкрай скромні кошти, що невеличкими сумами збиралися в боярській громаді та через групу в Facebook «Боярське земляцтво». Близько 40 імен доброчинців (троє із США) згадується в титрах фільму. 2016 року на етапі монтажу фільму до громадської ініціативи долучилася Києво-Святошинська районна держадміністрація, а згодом – і Боярська міська рада. Цей творчий проект – яскравий приклад того, як патріотична і благородна ідея здатна об’єднати громаду і владу, українців з різних куточків світу… 


Дивитись чи скачати фільм "Дума про вчителів"